Seyahat Öncesi

Seyahat Öncesi

Trabzondaki diş tedavisi seyahati için nasıl hazırlanmalısınız?

İletişim kurduğunuz dental kliniği araştırdıktan sonra sizin için en iyi tedavi hizmetini sunacak olan kliğe karar verince Trabzon’daki diş tedavi seyahati için hazırlıklara başlayabilirsiniz. Sizin seyahatinizi daha konforlu hale getirmek için önemli adımlarla alakalı önerilerimize uyabilirseniz siz misafirlerimiz için daha iyi bir tecrübe olur.

1.Tedavi planı ve tedavinin tahmini ücreti

Nasıl bir tedavinin sizin için en iyi olacağını anlayabilmemiz için tedaviyi yapacak olan hekimimizin sizinle alakalı bazı bilgilere ihtiyacı olacaktır.

 • Panoromik bir röntgen, dişlerinizin bazı fotoğrafları ve CT (Bilgisayarlı Tomografi) gibi teşhis ve tedavi planlaması için yeterlidir. Diş Tedavi geçmişiniz (En son ne zaman diş hekimine gittiniz? Nasıl bir tedavi yaptırdınız? Doktorunuzun önerileri neler oldu?…),Genel sağlık durumunuz(Şeker, tansiyon, kalp hastalıkları, kemik erimesi…vb. varsa kan tahlil sonuçlarınız?), kullandığınız ilaçlar (hangi tedavi için hangi ilacı kullanıyorsunuz?) yapılacak olan tedavi planını etkiyeleceği için bu bilgilerin önceden kliniğimize ulaştırmanız gerekiyor.
 • Mevcut dişlerinizle yada ağız sağlığınızla alakalı sizi rahatsız eden nedir? (diş eksikliği mi? Ağzınızda sürekli hareket eden bir protez mi? Diş Çürükleri mi? Dişlerinizin şekilleri mi? … vb) Yapılacak tedavi ile alakalı ne isteklerinizi yazabilirseniz uzmanlarımız tarafından daha yakın bir tedavi planlaması yapılabilir. Bununla alakalı ne kadar bilgi verebilirseniz yapılacak tedavi planlamasının tahini süresi ve finansal boyutu hakkında en yakın sonuca ulaşılabilir ve tedavi sonrası bir süprizle karşılaşmazsınız.

2. Seyahat Planlaması (Travel Arrangement)

Size gönderilen tedavi planından memnunsanız ve diş tedavilerinizi yaptırmaya karar verdiyseniz son olarak yolculuğunuzu organize edebilirsiniz. Trabzon’daki diş tedavisi ile kaç gün süre geçireceğiniz size yollanan tedavi planında mevcuttur. İlk yapacağınız şey kliniğimizle iletişime geçip sizin için uygun olan zamana randevunuzu almaktır. Endişeye mahal vermemek ve extra masraflardan kaçınmak için tüm düzenlemelerinizi en az birkaç hafta önceden yapmanızı öneririz. (Ne kadar geç kalınırsa otel ve uçak giderleri daha pahalı olacaktır.)

 • Trabzon’a olan uçuşlar için birden fazla havayolu varsa önerilen tarihler için fiyatları kontrol ettiğinizden emin olun. Trabzon’a gelerek diş tedavilerinizde daha fazla tasarruf etmenizi sağlayacak son derece uygun fiyatlı biletler bulabilirsiniz.
 • Uçak biletini rezerve ettikten sonra konaklama için seçim yapabilirsiniz. Rezervasyonu kendiniz yapabilir yada klinikle iletişime geçip size yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz. Yapacağınız rezervasyonlar için mümkünse yazılı onay isteyin.
 • Varış gününüz için havaalanı transferinizi ayarlayın.
 • Yada isterseniz Profesyonel ekibimiz uçak biletinden otel rezervasyonu, havaalanı transferinden gezi planlamanıza kadar herşeyi organize etsin siz tatilinizin keyfini çıkartın.

3.Trabzon’da kalışınız ve diş tedaviniz için hazırlanın.

Diş hekimi randevularınız, uçuşlarınız ve konaklama ile ilgili tüm düzenlemeleri yaptıktan sonra, Büyük seyahat gününden önce kontrol edilmesi gereken birkaç şey daha vardır. 

 • Diş tedavilerinizle alakalı dökümanlarınız varsa lütfen bunları yanınızda getirin. Herhangibir CT (bilgisayarlı tomografi), Panoramik röntgen, kan tahlilleriniz, alerji testi sonuçlarınız ve ilaç listeniz önemli ve yararlı olabilir. 
 • Gideceğiniz yerle alakalı kliniğin telefon numarası (Varsa hasta temsilcinizin telefon numarası), adresi, otelin adresini not alın. Akıllı telefonlarımız hayatımızı oldukça kolaylaştırıyorlar ama bazen bizi hayal kırıklığına uğratabilirler.
 • Türkiye GMT+3 dilimindedir almaktadır. Saat farkını göz önünde bulundurarak seyahat planınızı yapın ki diş hekimi randevunuza zamanında gelebilin. (Mümkünse tedavi gününden bir gün önce Trabzon’da olun.)
 • Tedavi süresince tedaviniz hakkında kliniğinizin size ulaşabilmesi için telefonunuzun ulaşılabilir olduğundan emin olun. Seyahat öncesi cep telefonu sağlayıcınızdan hattınızı uluslararası olarak kullananıma açmalarını sağlayın.
 • Diş tedavilerinizle alakalı Trabzon’da kalacağınız süre boyunca Trabzon’u keşfetmek gibi bir planınız varsa yapacağınız gezi programı, uğrayacağınız restoran yada alışveriş yapacaksanız gerektiğinde diş tedaviniz için uygun olacak kadar esnek bir plan yapmalısınız.
 • Ödemenizi kartla yapmayı planlıyorsanız gelmeden önce bakiyenizi kontrol edin. Her banka servisi yurtdışında farklı çalışır. Bu yüzden bankanızla görüşüp kartınızı yurtdışında kullanıp kullanamayacağınız öğrenin. Kredi kartınız yurtdışı kullanımına kapalıysa muhakkak yurtdışı kullanımına açtırın. Ayrıca ödeme limitlerinizin beklenen giderlerinize göre ayarlandığından emin olun.
 • Nakit ödeme yapmayı planlıyorsanız Euro, Usd ve TL(Türk lirası) olarak ödeme yapabilirsiniz. Ancak günlük harcamalarınız için yanınızda bir miktar TL (Türk lirası) bulundurmanızda fayda var çünkü Trabzon’da her yerde Euro/Usd kabul edilmeyebilir.
 • Herhangi bir noktada (uçuş detayları, konaklama tercihleri, sağlık koşulları, vb) herhangi bir değişiklik olursa lütfen kliniğimizi (hasta temsilcinizi) bilgilendirin. Klinik ekibininde sizin randevunuz için hazırlık yapacağı için en ufak bir değişiklik yapıldığında yapılacak tedavi randevularında değişiklik gerektirebilir.