Dental Turizm Nedir?

Özellikle son yıllarda kendi ülkelerinde (Avrupa ve Amerika) diş tedavi maliyetlerinin yüksek olması, sağlık sigorta kapsamında olmaması, tedaviye erişim sürelerinin çok uzun olması gibi nedenlerden dolayı insanlar ülkelerindeki sağlık standartlarında yada daha iyi standartlarda ve daha düşük maliyetlere yaptırabilmek için insanlar seyahat etmektedir.

Bundan dolayı Türkiye’de sağlık sağlık alanında üstün teknolojisi ve nitelikli insan gücü ile dünyanın önde gelen ülkeleri arasında sayılması, tedavi maliyetlerinin bu ülkelere göre daha uygun uygundur. Ayrıca deniz, doğa turizmi, tarihi ve kültürel alanları anlamında zengin bir konumda olmasından dolayı sağlık turizmi için ülkemiz tercih edilen ülkeler içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Dental turizm nasıl yapılır ?

Öncelikle hastamızın kendi ülkelerinde çekilen panoramik röntgen filmlerini ve mümkünse aşağıdaki protokollere uygun cep telefonu ile çekilen ağız içi fotoğrafların e-mail yolu ile kliniğimize göndermelidir. Ayrıca hastanın genel sağlık durumu (alerji, diyabet, tansiyon, ilaç kullanımı…vb), tedavi olarak ne istediği ve şikayetlerinin ne olduğu detaylı bir biçimde yazılmalıdır.

Hekimlerimiz röntgenleri inceledikten sonra 24 saat içerisinde size geri dönüş yapılarak alternatif tedavi seçenekleri, tedavinin süresi ve tedavini maliyeti ile alakalı detaylı bilgi verilecektir. Tedavi planı her kişiye göre ayrı yapıldığı için kişiye ve planlamaya göre farklılık gösterebilir. Hekimimiz tedavi alternatiflerini size sunar ve uygun tedavi sizin istekleriniz doğrultusunda seçilir. Yalnız kesin tedavi planı ancak ilk fiziki muayeneden sonra belirlenir.

  • İletişim (contact us)

İletişim formunu doldurup dişlerinizle ilgili şikayetinizi yazın. Mümkünse Fotoğraf ve panoramik röntgen filmini gönderin.

  • Tedavi planı (Treatment Plan)

Hekimimiz tarafından uygun tedavi planlaması ve fiyatlandırma yapılır. En geç 24 saat içerisinde geri dönüş yapılarak planlamalar ve fiyatlar kişi ile paylaşılır.

  • Travel to turkey

Seyahat öncesi randevu tarihleri oluşturulur. Otel rezervasyonları, uçak biletleri ve otel transferleri planlanır.

  • Tedavi

Planlanan şekilde ve süre içerisinde tedaviler bitirilir. Eve dönüş öncesi son kontroller yapılır.

  • Kontrol

iyi bir oral hijyen ve 6 aylık sürekli diş hekimi kontrolü tedavinin uzun dönem başarısı için önemlidir.