DİŞ BEYAZLATMA

Diş beyazlatma diş hekimlerinin estetik anlamda en popüler uygulamalarından biridir. Diş beyazlatma da hekiminiz size daha sağlıklı ve daha beyaz bir gülümseme oluştururken aynı zamanda dişinizin dokusunu koruyarak işlem yapmaktadır. Her insan daha beyaz bir gülümseme ister ve genel olarak günde iki kere dişlerini fırçalar. Dişlerinize ne kadar iyi baksanız bile yıllar içerisinde ciddi anlamda renk değişiklikleri oluşmaktadır. Buna tüketilen yiyecek ve içeceklerin ciddi anlamda etkisi olmaktadır. Öncelikle hekiminiz kontrolünüzü yapıp bu işlem için uygun olup olmadığınıza karar verecektir. Farklı farklı diş beyazlatma yöntemleri vardır. Bazı durumlarda 1 saatte uygulanacağı gibi kişinin diş yapısına göre kişiye özel plaklarla 1 haftalık değişen sürelerle seanslar halinde de uygulanabilmektedir. Diş beyazlatmada önemli olan doğru hekim ve doğru malzemelerin kullanılmasıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Genel olarak 1 seans olmakla birlikte hastanın durumuna göre birkaç seansta uygulanabilmektedir.

Kişiye göre değişerek geçici süre hassasiyet oluşumu olmasının dışında bir zararı yoktur.

Burada etki süresi daha çok hastanın elindedir. Tüketeceği (çay, kahve, sigara v.b) ürünlere dikkat etmesi kalıcılığın ömrünü uzatacaktır.

Genelde her yıl yapılabilir fakat kişiden kişiye değişmektedir. En doğru kararı hekiminiz verecektir.

24–48 saat içerisinde hassasiyet oluşabilir fakat kalıcı bir durum değildir.

Size özel olan plaklarla belli seanslar eşliğinde hekiminizin yöntemleri ile evde uygulama işlemi de gerçekleştirilebilmektedir.

Genel olarak ağzında çürük dişleri olan, dişeti problemi olan kişilerde, ciddi hassasiyeti olan bireylere, 18 yaş öncesi gençlere ve ciddi anlamda diş çapraşıklığı olan dişlere önerilmez.