GÜLÜŞ TASARIMI NEDİR?

Hemen her yaşta insanın gülüş kaygısı olmaktadır. Gülüş tasarımı özellikle son yıllarda çokça talep edilmektedir. Gülüş tasarımı işlemi diş hekimlerinin yöntemleri ile gerçekleştirilir. Gülüş tasarımı için birçok uygulama gerçekleştirilmektedir. Doktorun hastaya uygun gördüğü işlem belli muayeneler sonucunda belirlenmektedir. Hastanın ihtiyacına göre kaplama, diş beyazlatma veya hepsinin kombini ile bir işlem yapılabilir. Hekiminiz öncelikle yapılan muayene sonrası kişinin gülüş tasarımını planladıktan sonra işlem bittiğinde gülüşünüzün ve dişlerin nasıl olabileceği ile alakalı bir prova yapılır. Bu sayede yapılacak olan işlemin bittiğinde nasıl olduğu hakkında kişiyi fikir verir. Aynı zamanda gülüş tasarımı yapılırken buna etki eden birçok faktör vardır. Kişinin yüz şekli, çene yapısı, cinsiyeti, yaşı ve hatta saçlarının uzunluğu diyebiliriz. Bu özellikleri bir araya getirip uygun gülüş tasarımını oluşturmak hekimin alanına girer. Hekimin amacı işlemi yaparken ilk önce ağzın sağlığını korumak ve daha sonrasında estetik görünümünü oluşturmaktır. Sonrasında size sağlıklı, ışıl ışıl bir gülümseme sağlanmış olur.

Sıkça Sorulan Sorular

İşlem süresi 1 gün de olabilir birkaç günde olabilir. Vakaya göre değişmektedir bu yüzden en doğru bilgiyi muayene sonrası hekiminiz verecektir.

Gingivektomi (diş eti seviyelerinin düzenlenmesi), beyazlatma, laminate vener kronlar (yaprak porselenler), tam seramik kuronlar ve köprüler, porselen dolgular ve birçok işlem uygulanabilmektedir.

Bu konuda bilgi vermek çok yanlış olur çünkü ihtiyacınız olan işleme göre fiyat hesaplaması yapılacaktır.

Porselen diş ve diş etiyle uyumlu bir malzeme olduğundan ilk yapıldığı andan itibaren sahip oldukları estetik ve koruyucu özelliklerini uzun yıllar muhafaza eder.